|
External Battery 10000 mAh
| +€23.99 |
- Free express delivery from €59 of purchases
- All products are guaranteed for 3 years
- 5% cash back on your orders
- Free returns for 30 days
Give a second life to this product! Every item is meticulously tested by our team. It may be a customer return or slightly damaged packaging, but the product has never been used.
Note: Refurbished products cannot be returned or exchanged.
Find a usage tutorial here, to create a night light, weather station, presence detection, etc.

All our garlands are equipped with a USB connector that combines practicality, durability, and safety: plug your garland in anywhere! A dual USB wall adapter is also included.
Millions of programming possibilities: timer, night light, scheduled on/off, brightness, etc. (5 tips for using the Voice Control garland)

Our garlands produce a unique, warm, and pleasant lighting ambiance: ideal for a cozy atmosphere at home.
Our garlands provide a similar brightness to a bedside lamp and become a real source of lighting for your room.

All our packaging is made of recycled cardboard, with a minimum of single-use plastic.
Guirled is a French company. The design and assembly of all our garland models are carried out in the south, near Nîmes.
Our philosophy is to create durable and reliable products, which is why they all come with a 3-year warranty!

All Guirled products are CE certified, tested by European laboratories, and pose no risk to health or safety in your home. All our products come with a 3-year warranty.
Data sheet
| Total length | 3.2 meters (16 balls), 4 meters (24 balls), 4.8 meters (32 balls) |
|---|---|
| Length between the first and the last ball. | 1.6 meters (16 balls), 2.4 meters (24 balls), 3.2 meters (32 balls) |
| Consumption | 1.6W (16 balls), 2.4W (24 balls), 3.2W (32 balls) |
| Balls | Transparent plastic (polycarbonate) surrounded by braided cotton - Safe for children |
| Diameter of a ball | 6 centimeters |
| Dimensions | 37x30x12cm |
| Weight of the item | 525g |
| Variable Intensity | Variable from 0 to 100% - Programmable infinitely - Intensity saving |
| Application | Yes, Smartlife |
| Wireless remote control | No |
| USB adapter | Two USB ports 5V up to 2A max |
| Type of plug | USB |
| Specific uses | Indoor use only. |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Guarantee | 2 years all over the world |
| Contents of the box | Light garland with 16, 24, or 32 LEDs - 16, 24, or 32 twisted cotton balls - Dual USB adapter 2A Max - Printed instructions on the box - Recycled cardboard. |