|
External Battery 10000 mAh
| +€23.99 |
- Free express delivery from €59 of purchases
- All products are guaranteed for 3 years
- 5% cash back on your orders
- Free returns for 30 days
|
External Battery 10000 mAh
| +€23.99 |
|
USB extension cable 2 meters
| +€3.99 |
Give a second life to this product! Every item is meticulously tested by our team. It may be a customer return or slightly damaged packaging, but the product has never been used.
Note: Refurbished products cannot be returned or exchanged.

All our garlands are equipped with a USB tip that combines practicality, durability, and safety: plug your garland in anywhere! A dual USB power adapter is also included.

Our garlands produce a unique, warm, and pleasant ambiance: ideal for a cozy atmosphere at home.
Our garlands provide an intensity similar to a bedside lamp and become a real source of lighting for your room.

All our packaging is made from recycled cardboard, with minimal disposable plastic.
Guirled is a French company. The design and assembly of all our garland models are done in the south, near Nîmes.
Our philosophy is to create durable and reliable products, which is why they are all guaranteed for 3 years!

All Guirled products are CE certified, tested by European laboratories, and pose no risk to health or safety in your home. All our products come with a 3-year warranty.
Data sheet
| Total length | 3.2 meters (16 balls), 4 meters (24 balls), 4.8 meters (32 balls) |
|---|---|
| Length between the first and the last ball. | 1.6 meters (16 balls), 2.4 meters (24 balls), 3.2 meters (32 balls) |
| Consumption | 1.6W (16 balls), 2.4W (24 balls), 3.2W (32 balls) |
| Balls | Transparent plastic (polycarbonate) surrounded by braided cotton - Safe for children |
| Diameter of a ball | 6 centimeters |
| Dimensions | 37x30x12cm |
| Weight of the item | 600g |
| Variable Intensity | 4 levels of intensity - Nightlight 2h - Intensity saving |
| Wireless remote control | Yes |
| Radio frequency | 868 MHz |
| Scope | 50m |
| Type of battery | Panasonic CR2032 (included) |
| USB adapter | Two USB ports 5V up to 2A max |
| Type of plug | USB |
| Specific uses | Indoor use only. |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Guarantee | 2 years all over the world |
| Contents of the box | Light garland 16 or 24 - 16 or 24 balls made of braided cotton - RF receiver 868MHz on the garland - Air Control remote control - Magnetic and/or adhesive support Air Control - 2A Max double USB adapter - Printed instructions on the box - Recycled cardboa |